Program




1.Gün: 5 Eylül 2016


Yazılım Süreç Modelleme ve Essence Çerçevesi Çalıştayı


09:00-09:15 Görkem Giray Sunum
Giriş
09:15-10:15 Bedir Tekinerdogan, Wageningen Üniversitesi
Process Modeling and Metamodeling Sunum
10:15-10:30 Ara /Kahve Molası
10:30-11:30 Görkem Giray
Essence Framework Sunum
11:30-12:30 Eray Tüzün, Yagup Macit, HAVELSAN
Applications of the Essence Framework Sunum
12:30-14:00 Öğle Yemeği
Programın kısa özetini ekte bulabilirsiniz.

3. Ulusal Yazılım Ürün Aile Mühendisliği Çalıştayı


14:00-14:15 Giriş
14:15-14:45 Bedir Tekinerdogan, Wageningen Üniversitesi
İkinci Nesil Yazılım Ürün Aile Mühendisliği ve Ötesi
14:45-15:30 İbrahim Niyazi Ülgür, ARÇELİK
RCOS+ Reusable connected software platform
15:30-15:45 Ara / Kahve Molası
15:45-16:30 Hakime Koç, ASELSAN
Çoklu Ürün Aile Mühendisliği için Süreç Modellemesi
16:30-17:15 Orhan Uğurlu, TÜSAŞ
Uydu Uçuş Yazılımları için Ürün Hattı Yaklaşımı
17:15-18:00 Özgür Tüfekçi, ELEKTROMED
Akıllı Sayaç Sistemleri için Ürün Aile Mühendisliği Uygulaması

2. Gün : 6 Eylül 2016


09:00 – 9:15 Kayıt
09:15 – 10:30 Akademik Davetli Konuşmacı
Prof. Dr. Uwe ASSMANN
10:30 –10:45 Endüstriyel Davetli Konuşmacı
Kariyer.net Yazılım Mimarisi Deneyimleri
10:45-11:00 Ara / Kahve Molası
11:00-12:40 I. Bildiri Sunumları
11:00-11:20 Gülsüm Ece Ekşi, Bedir Tekinerdoğan
Yazılım Mimarisi Bakış Açılarındaki Tutarlılık Kontrolü için Sistematik Bir Yöntem Sunum
11:20-11:40 Necdet Engin Öztuna, Uğur Melih Sürme, Orhan Uğurlu
TUSAŞ Sistem Entegrasyon Laboratuvarı Doğrulama Yazılımları Altyapısı (SDYA) Sunum
11:40-12:00 Murat Pasa Uysal, Erhan Mergen
Yazılım Yeniden Yapılandırmaya Yönelik Bir Kurumsal Mimari: Model Güdümlü
ve Ontoloji Tabanlı Bir Yaklaşım Sunum
12:00-12:20 Ömer Köksal, Mirun Akyüz
Veri Dağıtım Servisi (DDS) Tabanlı Sistemler için İlgiye Yönelik Geliştirme Aracı Sunum
12:20-12:40 Mehmet Mustafa Gürsul, Muhammet Asan, Tahsin Alp Yanar
GPS Mesajlarının Nesneye Yönelik Yazılım Tasarım Prensiplerinden Genişlemeye Açık,
Değişikliğe Kapalı Prensibine Göre Ele Alınması Sunum
12:40-14:00 Öğle Yemeği
14:00-15:20 II. Bildiri Sunumları
14:00-14:20 Murat Cihan Sorkun, Salih Bayar
Gömülü Sistem Üzerinde Uygulanan İkili Yedekleme Yöntemi İle Aksaklığa
Dayanıklı Yazılım Mimarisi Sunum
14:20-14:40 Alparslan Fisne
Demodülasyon Algoritmaları için En iyilenmiş Windows İşletim Sistemi Uygulamaları Sunum
14:40-15:00 Akhan Akbulut, Fatma Patlar Akbulut, Hakan Köseokur, Çağatay Çatal
Son Kullanıcı Geliştirme için Otomatik Kod Üretim Aracının Tasarımı ve Gerçeklenmesi Sunum
15:00-15:20 Görkem Giray, Bedir Tekinerdogan, Eray Tüzün
Sentez Tabanlı Mimari Tasarım Yaklaşımının Essence Çerçevesiyle Modellenmesi Sunum
15:30-16:00 Ara / Kahve Molası
16:00-17:30 Panel - “Son teknolojik gelişmelerin yazılım mimari alanına etkileri“
Moderatör: Mehmet Akşit, Twente Üniversitesi
Konuşmacılar:
Bedir Tekinerdoğan, Wageningen Üniv.
Hasan Sözer, Özyeğin Üniv.
Melih Sürme, TUSAŞ (TAI)
Özgür Tüfekçi, Elektromed
Yagup Macit, Havelsan
Konferans programı ve bildiri özetleri için tıklayınız
Sponsorlar
İletişim Sponsoru